Son Haberler
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
- Kepezli güreşçiler madalyaları topladı
Kepez’in buğday ovaları yemyeşil
7 Ocak 2021, Perşembe - 11:46Kepez Belediyesi, tarımsal üretime dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Kirişçiler Mahallesi’nde 200 dönümlük arazide Antalya Orman Çiftliği’ni kurmuştu. Yine aynı bölgede, atıl haldeki 340 dönümlük arazi de tarlaya dönüştürülmüştü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla geçtiğimiz Aralık ayında, 540 dönümlük araziye, 11 ton ekmeklik buğday tohumu ekilmişti.
540 dönüm araziye 11 ton buğday
Ekimin ardından yağmurların yağmasıyla da, 540 dönüm arazinin toprağı ile buluşturulan tohumlar filizlendi. Tarlaya dönüştürülmeden önce taşlık ve çalılık içerisindeki 540 dönüm arazi, buğday tohumlarının filizlenmesiyle yemyeşil bir ovaya dönüştü. Kepez Belediyesi, hasat zamanında iyi bir verim alabilmek için de buğday tarlalarının bakımını titizlikle yapıyor.
Buğday bereketi Kepezlilerle paylaşılacak
Çiftliğe ve tarlaya dönüştürülen arazilere, ekmeklik-kırmızı-yarı sert-kılçıklı buğday çeşidi olan ‘pandas’ ekildi. 11 ton buğday tohumu ile 8 ton gübrenin atıldığı 540 dönüm araziden 220 ton buğday hasadı hedefleniyor.
“Ektiğimiz buğdayları una dönüştüreceğiz. Bu undan yapacağımız ekmeği de hemşehrilerimizle paylaşacağız.” diyen Başkan Tütüncü, atıl haldeki 540 dönüm araziyi tarıma kazandırmalarının, yeşil ve çevreci belediyecilik adına yaptıkları en önemli çalışma olduğunun altını çizdi.