Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
- Kırkpınar ve Dirmil pehlivanlarından Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez’de dönüşüm başladı
Kepez’de fidanlar toprakla buluştu
11 Kasım 2020, Çarşamba - 14:04Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi” fidan dikim programına katıldı. Kepez-Varsak Bölgesi Kirişçiler mevkiinde 10 dönüm alanda gerçekleştirilen fidan dikimine katılan Tütüncü, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı kapsamında Kepez ilçesine Orman Bölge Müdürlüğü vasıtasıyla yeni bir orman kazandırıyor olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.
Kepez’e 3 milyon 200 bin metre kare yeşil alan
Kepez Belediyesi olarak yeşile çok büyük kıymet verdiklerini ve önemli bir yeşil seferberliğinin içinde olduklarını belirten Başkan Tütüncü, “Kepez’e hizmet sürecimizde 3 milyon 200 bin metrekarenin üzerinde yeni yeşil alan kazandırdık. Yüz binlerce ağacı toprakla buluşturduk. Kepez günden güne daha yeşil oluyor. Bugün bu bayram vesilesiyle güzel bir ormanı daha Kirişçiler mahallemize kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduk. İnşallah bugün diktiğimiz fidanlar geleceğe nefes olacak, hayata nefes olacak.” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için fidan dikti. Tütüncü, diktiği fidana da ilk can suyunu verdi. Kepez-Varsak Bölgesi kirişçiler mevkiinde 10 dönüm alanda 1660 adet, il genelinde 19 ayrı lokasyonda, 562 dekar alanda, 27 bin 640 fidan toprakla buluşturuldu.