Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Üniversite adaylarına Kepez’den YKS hazırlık kursu
19 Ekim 2020, Pazartesi - 14:48Kepez Belediyesi’nin Kültür Müdürlüğü’ne bağlı kurs merkezlerinde açılan eğitime destek kursları gençleri geleceğe hazırlıyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavına(YKS) girecek öğrencilere yönelik TYT ve AYT hazırlık kursları düzenleyen Kepez Belediyesi, her yıl yüzlerce gence üniversite kapılarını aralıyor. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı takvimi ile beraber Kepez Teomanpaşa Kurs Merkezi dersliklerinde de YKS’ye hazırlık kursları başladı. Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle kurs merkezinin kapıları pandemiye karşı alınan sıkı tedbirler çerçevesinde açıldı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarının ön planda tutulduğu eğitimlerde öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda ders yapabilmeleri için, sınıflardaki öğrenci sayıları azaltılarak, derslik sayıları arttırıldı. Kepez Belediyesi’nin YKS kursları, açıldığı ilk yıl 120 öğrenciye, ikinci yıl ise 203 öğrenciye Türkiye’nin en gözde üniversitelerinin kapılarını araladı. Kepez Belediyesi’nin YKS kursları, yıl boyunca da öğrencilere ücretsiz deneme sınavları düzenliyor.