Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepez’in evde sağlık ekibi yüzleri güldürüyor
17 Eylül 2020, Perşembe - 13:56Tıp Merkezi ile ilçe sakinlerine özel hastane konforunda hizmet sunan Kepez Belediyesi, Evde Sağlık ekibiyle de, bu hizmeti engelli, yaşlı ve yatağa bağımlı olan hemşehrilerinin ayağına götürüyor. Kepez Belediyesi’nin engelli, yaşlı ve yatağa bağımlı bireyler için kurduğu ‘Evde Sağlık Ekibi’, her gün yüzlerce hayır duası alıyor. Doktor, hemşire ve sağlık teknisyeninden oluşan evde sağlık ekipleri, yılın ilk 8 ayında 3 bin 651 kişiye doktor, bin 5 kişiye pansuman ve 117 kişiye de evde kişisel bakım hizmeti götürdü.
Hizmeti hemşehrilerinin ayağına götürüyor
Her geçen gün sağlık hizmeti ağını genişleten Kepez Belediyesi, evde muayene ve tedavi hizmetini üstlendiği engelli vatandaşlara ‘Engelli Nakil’, yaşlı ve yatağa bağımlı vatandaşlara da‘Ambulans’ hizmeti desteği de sunuyor. Kepez Belediyesi, yılın ilk 8 ayında yaşlı ve yatağa bağımlı bin 74 kişiye ambulans ve 403 engelli vatandaşa nakil hizmeti verdi. Kepez Belediyesi, yılın ilk 8 ayında evde sağlık hizmetiyle engelli, yaşlı, yatağa bağımlı 6 bin 250 kişiye hizmet vererek, 13 bin 561 işlem gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi’nin evde sağlık hizmeti, evinden çıkamayan engelli, yaşlı ve yatağa bağımlı vatandaşların yüzünü güldürüyor.