Son Haberler
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
- Kıbrıs Anı Evi’nin kapıları ziyaretçilere açıldı
- Süper kızların KKTC provası
- Kepez’de icraat zamanı
Kepez’de koronavirüs denetimi
10 Eylül 2020, Perşembe - 15:34Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan koronavirüs denetimleri Kepez’de de sıkı bir şekilde yapıldı. Kolluk kuvvetleri ve Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı denetimler vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda gerçekleştirildi. Korona virüsüyle mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin yapılan denetimlerde; vatandaşların maske takıp takmadığı ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadığı kontrol edildi. Ekiplerin denetimi, toplu ulaşım araçları, yeme içme yerleri, alışveriş merkezleri, pazar yeri gibi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda sürdürüldü. Denetimler sırasında vatandaşlar maske takmaları, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Cadde ve sokaklardaki denetimler toplu taşıma araçlarında da yapıldı. Toplu taşıma araçlarında mesafe bırakmadan oturan yolculara sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarılarda bulunuldu.