Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepez’in kurban pazarları dezenfekte edildi
13 Temmuz 2020, Pazartesi - 15:51Kepez Belediyesi, kurban satış alanlarında vatandaşlar ile besici ve satıcıların daha sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak için gerekli önlemleri alıyor. İlçedeki kurban satış noktalarını belirleyen Kepez Belediyesi, bu alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarına başladı. Kepez Belediyesi’nin Mobil Dezenfekte ekipleri tarafından Çamlıca Mahallesi’nde 30 dönüm üzerine kurulan büyükbaş kurbanlık pazarı, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 10 dönüm üzerine kurulan küçükbaş kurbanlık pazarı dezenfekte edildi.
12 kişilik, 6 ayrı ekip
Kepez’in kurban pazarlarındaki dezenfekte çalışmaları 12 kişilik 6 ayrı ekip tarafından gerçekleştirildi. Kurban pazarlarında her yıl gerek hayvan, gerekse toplum sağlığı açısından tehdit unsuru içerecek hastalıklara karşı gerçekleştirilen ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına bu yıl Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüse karşı dezenfeksiyon işlemleri de eklendi. Satış ve kesim alanlarındaki dezenfekte işlemleri Kurban Bayramı boyunca da her gün düzenli olarak gerçekleştirilecek.