Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Varsak’a çam ağaçlı park
31 Mayıs 2020, Pazar - 11:10Hemşehrilerine daha yeşil bir ortamda sağlıklı bir yaşam imkânı sunmak için ilçenin dört bir yanını ağaçlandıran ve yeşillendiren Kepez Belediyesi, 645 adet olan mahalle parkı sayısına bir yenisini daha ekledi.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Varsak Aktoprak Mahallesi’nde başlattığı parkın yapım çalışmasını tamamladı. İçerisindeki çam ağaçlarıyla dikkat çeken park, 1472 ile 1481 sokakları arasında 2 bin m2 alan üzerine inşa edildi. Park, yürüyüş parkuru ve açık hava spor aletleri imkânlarıyla mahalle sakinlerine sağlıklı bir yaşam için spor yapma imkânı sunuyor.
Yeşil alan içerisindeki oyun parkı da çocukların eğlence ihtiyacına cevap veriyor. Vatandaşlar, parkta ki çam ağaçlarının altına konulan ahşap oturma alanlarında ise bir ağaç gölgesinde dinlenebilme imkanı buluyor.
Üzeri kapalı ahşap oturma mobilyalarının olduğu parka, çim ekildi ve çeşitli bitkiler dikildi.