Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Altınova güzelleşiyor
26 Mayıs 2020, Salı - 11:46Kepez Belediyesinin, yaklaşık 30 yıl süren imar sorununu çözmesinden sonda Altınova bölgesindeki mahallelerde değişim başladı. İmara uygun nitelikli konutların yükselmeye başladığı bölgenin yaşam kalitesi yol ve yeşil alan yatırımlarıyla artırılıyor. Altınova sakinlerine konforlu ve bir yaşam sunmak isteyen Kepez Belediyesi, bölgede hem imar yollarını açıyor hem de yeni yeşil alanlar oluşturuyor.
Orta Mahalle’ye 2 park
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Altınova Orta Mahalle’ye 2 yeşil alan kazandırdı. Perge ve Erdem sokakları arasında 1853 m2 alan üzerinde yeşil alan oluşturuldu. Çim ekilen alana 5 adet yetişmiş zeytin ağacı dikildi. Çevresinde modern konutların bulunduğu yeşil alana açık hava spor aletleri de yerleştirildi.
23 bin m2 yeşil alan
Diğer mahalle parkı da Yüce Sokak ile Dündar Sokak kesişimin de 3 bin m2 alan üzerine inşa edildi. Çocukların oyun, büyüklerin dinlenme ve sosyal aktivite alan ihtiyacını karşılayan parkta, üzeri kapalı ve açık ahşap oturma mobilyaları, zemini kauçuk olan çocuk oyun elemanları, açık hava spor aletleri ile yürüyüş alanı bulunuyor. Çim ekilen parka, çeşitli türde bitki ve ağaç fidanı da dikildi.
Başkan Tütüncü, döneminde Altınova Orta Mahalle’de inşa edilen 6 parkla birlikte 23 bin m2 yeşil alan oluşturuldu.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, Altınova’da yeşil alan yatırımlarının devam edeceğini ifade ettiler.