Son Haberler
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
- Kepezli çocuklar Başkan Kocagöz’le mutlu
Kepez camilerini dezenfekte ediyor
21 Mayıs 2020, Perşembe - 12:12Kepez Belediyesi, koronavirüsle mücadelesini sürdürüyor. Kepez Belediyesi Mobil Dezenfekte Ekipleri, ibadete açılma sürecindeki camilerin dezenfekte işlemlerine başladı. Kontrollü ve koşullu olarak 29 Mayıs’ta camilerin ibadete açılma kararının açıklanmasının ardından harekete geçen Kepez Belediyesi ekipleri, berberler, kuaförler, muhtarlıklar ve aile sağlığı merkezlerinden oluşan dezenfekte programlarına ilçedeki 157 camiyi de ekledi.
Camilerde hummalı çalışma
Kepez’deki tüm camiler önce belediyenin temizlik ekipleri tarafından titizlikle temizleniyor, ardından da her biri ikişer kişiden oluşan 6 dezenfekte ekibi tarafından da dezenfekte ediliyor.
Öğlen ve ikindi namazlarında açık olacak camilere yoğunlaşan ekipler, 29 Mayıs öncesinde ilçedeki tüm camilerdeki temizlik ve dezenfekte işlemini tamamlayacak. Sonrasında camilerdeki dezenfekte işlemleri periyodik olarak devam edecek. Vatandaşların daha güvenli bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirmeleri için yapılan ve bir hafta kalıcılığı olan dezenfektanların koruyucu kimyasalları, insan sağlığını etkilemiyor.