Son Haberler
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
- Kepez, Büyükşehir ile yağmur suyu sorununu çözüyor
- Kepez Belediyesi’nden 35 branşta ücretsiz kurs
- Başkan Kocagöz’den, duyarlı personele ödül
- Kepez Belediyesi personelinden örnek davranış
- Kepez Emek Mahallesi’ni de dönüştürüyor
- Geleceğin şampiyonları Kepez’de yetişiyor
Kepez semt pazarlarında 2 günde 27 bin 800 maske dağıttı
16 Nisan 2020, Perşembe - 16:11Koronavirüs (Covid -19) salgınını önlemek için birçok tedbir alan Kepez Belediyesi, bir yandan da vatandaşların alışverişlerini sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapabilmesini sağlıyor. Kepez Belediyesi’nin virüse karşı önleyici tedbirler kapsamında Bilim Kurulu’nun kararlarına uygun olarak 5 Nisan 2020 tarihinden itibaren ilçedeki tüm semt pazarlarında başlattığı ücretsiz maske dağıtımı her gün aralıksız devam ediyor. Kepez Belediyesi, pazartesi günleri ilçede kurulan Çankaya, Ünsal, Yenidoğan ve Mehmet Akif Mahallelerindeki semt pazarlarında 1 günde toplam 8 bin 500 adet ücretsiz maske dağıttı. Salı günü kurulan Kanal, Şafak, Kütükçü, Kuzeyyaka, Emek, Varsak Karşıyaka, Zeytinlik Mahalleleri semt pazarlarında da 19 bin 300 adet ücretsiz maske dağıtımı yapan Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2 günde pazar alanlarında toplamda 27 bin 800 adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdi.
Pazar alanlarına kontrollü giriş
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan tüm pazar alanlarında alınan tedbirler kapsamında; pazar yerlerine kontrollü giriş ve çıkışların sağlanması için belirlenen yerler haricinde diğer tüm alanlar demir bariyerlerle çevrildi. Zabıta ekipleri, sergi ve tezgah araların da en az 3 metre mesafe olmasını ve pazar alanlarına da belirli sayıda vatandaşın alınmasını sağlıyor. Kontrollü girişin sağlandığı pazar alanlarına girecek olan vatandaşlara Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından önce maske veriliyor ve ardından da ellerin dezenfekte edilmesi sağlanıyor. Kepez Belediyesi, Koronavirüs (Covid -19) salgını kapsamında ilçe sakinlerinin sağlıklarını koruyabilmek için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.