Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
DokumaPark’ta Antalyalılara keşkek ikramı
3 Aralık 2019, Salı - 17:13Antalya şehir merkezinin en büyük yeşil alanlarından biri olan ve içerisinde birçok müze bulunan Dokumapark da neredeyse her hafta sonu etkinlik var. Kepez Belediyesi, 488 dönümlük DokumaPark alanında hafta sonları kent sakinlerini, kültür, sanat, spor ve sosyal etkinliklerle buluşturuyor. Festivallere, açık hava sinema gösterisine de ev sahipliği yapan DokumaPark’ta bu hafta sonu keşkek ikramı vardı. Kepez Belediyesi, havaların soğumaya başladığı bugünlerde hemşehrilerine, geleneksel Antalya mutfağının önemli yemeklerinden biri olan keşkek ikram etti.
Tütüncü, keşkeği elleriyle ikram etti
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de kazanların başına geçti ve elleriyle hemşehrilerine keşkek ikram etti. Çeşitli zamanlarda çorba, şerbet ve tatlı ikramlarında bulunduklarını anımsatan Başkan Tütüncü, “Aralık ayının ilk günlerine denk gelen bu hafta sonu da DokumaPark’ta, kent sakinlerimize Antalya düğünlerinin vazgeçilmez yemeği olan keşkek ikram ettik. İkram vesilesiyle hemşehrilerimizle var olan gönül bağımızı, sevgimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdik. Keşkek ikramıyla hem güzel bir vakti paylaştık hem de kent sakinlerimizin damaklarında güzel bir anı bıraktık. Her vesileyle Antalyalı hemşehrilerimle birlikte olmanın lezzeti tarifsiz ” açıklamasını yaptı.
Yeni el emeği çarşıları geliyor
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra Dokumapark’ta hafta sonları kurulan belediyenin ‘El Emeği Çarşısı’nı ziyaret etti. Tütüncü, satış tezgâhlarının başındaki kadınlara bol kazançlar dileğinde bulunduğu ve onların el emeği, göz nuru eserlerini inceledi. Yeni el emeği çarşıların müjdesini veren Tütüncü, Dokumapark’ta kurulan 'el emeği çarşısı', kadınlarımızın ev ekonomilerine katkılar sağladığı rengârenk görülesi bir ortam oldu. Şimdi daha kapsamlı el emeği çarşılarını kadınlarımıza armağan edebilmek için çalışıyoruz. Yakın bir zaman da kadınlarımıza yeni müjdeler vereceğiz.” ifadesini kullandı.
Başkan Hakan Tütüncü’ye, Dokumapark’taki ziyaretlerinde Kepez Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi üyeleri de eşlik etti.