Son Haberler
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
- Kocagöz, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
- Kepez’de öncelik personel güvenliği
- Kepez’de Drag Şampiyonası heyecanı başlıyor
Kepez’den anahtar teslimi muhtar evi
29 Kasım 2019, Cuma - 17:26Kepez Belediyesi, mahallelerin ‘hizmet elçileri’ olarak gördüğü muhtarların, kamu hizmeti verdiği alanları güzelleştirmeye devam ediyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde kamu hizmetinin modern ortamlarda vatandaşa verilebilmesi amacıyla bugüne kadar 38 mahallede muhtar evi inşa edilmişti.
Son olarak Aktoprak ve Hüsnü Karakaş mahallelerine de muhtarlık binası kazandırıldı. Böylece 68 mahallesi olan Kepez ilçesinde 40 mahalleye muhtarlık binası yapılmış oldu. Aktoprak Mahallesi’nde, Süleyman Demirel Bulvarı’nın yanındaki bir parkın yanındaki muhtarlık binasının yapımı tamamlandı.
Hüsnü Karakaş Mahallesi’nin, Fatin Rüştü Zorlu Caddesi’ndeki yeni muhtarlık binasının inşasında sona gelindi. Fen İşleri Müdürlüğü, muhtar evlerini anahtar teslimi inşa ediyor. Muhtarlık binaları, masa, sandalye, klima, bilgisayar ve yazıcı ile donatılarak, muhtarların kullanımına sunuluyor. 40 metrekareden oluşan muhtar evlerinde, muhtar odası, sekreter odası, mutfak ve lavabo bulunuyor.
Kepez’den 40 mahalleye muhtar evi
Yeni muhtar evlerinin, Aktoprak ve Hüsnü Karakaş mahallelerine hayırlı olmasını dileyen Başkan Hakan Tütüncü, “ Mahallelere yapacağımız hizmetleri birlikte istişare ettiğimiz muhtarlarımızın hizmet verdiği binalarını modernleştirmeye önem veriyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ anlayışını benimseyen bir belediye yönetimi olarak, bugüne kadar 40 mahallemize muhtarlık binası yaptık. İhtiyaç duyulan mahallelerimize bu binaları yapmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.