Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepez Cem Evi için ihale süreci başladı
5 Temmuz 2019, Cuma - 14:01Kepez Belediyesi’nin Altınova’da ikinci cem evi yapımı projesi için ihale sürecine girildi. Geçen mart ayında Orta Mahalle’de Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi Başkanı Adnan Arslan arasında imzalanan protokol ile, cem evi yapımı süreci başlatılmıştı. Projeleri ve dosyasının hazırlandığı cem evi için, önümüzdeki hafta ihale ilanına çıkılması planlanıyor.
Karardan 2 ay sonra protokol imzalandı
Aslında 8,5 yıl önce bölgeye ilk cem evini yapmak istediklerini, fakat hazırladıkları imar planlarının mahkemelerce durdurulması nedeniyle gecikme yaşandığını hatırlatan Başkan Tütüncü, ikinci cem evi yapımı kararını verdikten 2 ay sonrasında protokol imzalandığını açıkladı.
2020’de tamamlanacak
Yapılacak binanın tasarımını alevi hemşerilerine bıraktıklarını vurgulayan Tütüncü, derneğin tamamıyla işin merkezinde olduğu süreci hızlı şekilde bugünlere getirdiklerini söyledi. İhale sürecinin de tamamlanmasıyla 1 Ocak 2020’de 750 m2’lik cem evi ile çevre düzenlemesinin tamamlanmış olmasını hedeflediklerini belirten Tütüncü, bu sözlerini yerine getirmek için özveri gösterdiklerini söyledi.