Son Haberler
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
- Kepez’den Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği
- Kepez Belediyespor’da hedef, bütün branşlarda başarılı olmak
Kepez’e dev semt parkı
31 Mayıs 2019, Cuma - 17:17İlçenin yaşam alanlarını büyük bir titizlikle inşa eden Kepez Belediyesi, yeni semt parkları ekleyerek şehre nefes aldıracak yeni noktalar kazandırmaya devam ediyor. Birçok mahallede eş zamanlı sürdürülen çalışmalar ile yeni parklar vatandaşın hizmetine sunuluyor. Baraj Mahallesi'nde atıl durumda olan geniş bir alan da park çalışmaları kapsamında temizlenip düzenlenerek bölgeye dev bir semt parkı kazandırıldı. Yaklaşık olarak 4 bin metrekare alandan oluşan ve bölgenin modern görüntüsüne gölge düşüren arazi, Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü'nün ortak çalışmaları ile bölgeye dev bir semt parkı olarak kazandırıldı.
Baraj Mahallesi’ne yaşam alanı
Bölgede bulunan diğer tüm semt parklarında yer alan oturma grupları, pergoleler, yürüyüş yolları, yeşil alanlar ve ağaçlandırma çalışmaları gibi standartları barındıran park alanı, Fatin Rüştü Zorlu Caddesi üzerinde hizmete açıldı. Parkta, spor aletleri ve çocuk oyun grupları da bulunuyor. Mahalle ve bölgesine oksijen üretecek bitkilerle peyzaj çalışmaları da tamamlanan yeni semt parkı bölgenin prestijini artırırken, aynı zamanda vatandaşlar için bir dinlence ve yaşam alanı olarak hizmete sunacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, park çalışmalarının son iki dönemde olduğu gibi rekor bir sayıda devam edeceğini müjdeleyerek, yeni semt parklarının Kepez'e ve Antalya'ya hayırlı olmasını temenni etti.