Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Şehit öğretmenin adı parkta ölümsüzleşiyor
17 Mayıs 2019, Cuma - 16:03İlçeye birçok semt parkı kazandıran Kepez Belediyesi, bir yandan da unutulmaz değerlerine sahip çıkıyor. Yeşil alan miktarını her geçen gün daha da artıran, ilçeye sürekli yeni yaşam alanları kazandıran Kepez Belediyesi, şehitlerin adını da ilçeye kazandırılan eserlerde yaşatıyor. Fevzi Çakmak Mahallesi 6215 Sokak’ta inşa edilen ve Şehit öğretmen Abdullah Kara’nın adının verildiği semt parkı, vatandaşlara günlük hayatın içerisinde kısa bir mola imkanı sunarken, bir yandan da Abdullah öğretmenin anısını yaşatıyor.
Şehit öğretmen Abdullah Kara Parkı
Şehit öğretmen Abdullah Kara Parkı, 2 bin 389 metre kare kullanım alanı ile vatandaşlara hizmet veriyor. Semt parkında, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, çocuk oyun grupları, pergole ve oturma grupları yer alıyor. Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki parka ismi verilen şehit öğretmen Abdullah Kara, Serik’te doğmuş ve Burdur Eğitim Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra Bingöl’ün Genç İlçesi Kavaklı Köyü İlkokuluna öğretmen olarak atanmıştı. Abdullah Öğretmen, 1993 yılında Bingöl-Elazığ Karayolu Bilaloğlu mevkiinde şehit edilmişti.