Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Tütüncü kitap fuarında söyleşiye katıldı
11 Mart 2019, Pazartesi - 12:33Kepez Belediyesi’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği Kepez Kitap Fuarı, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde her gün onlarca yazarı hayranlarıyla buluşturuyor. Bu yıl çevre teması ile kapılarını açan 2. Kepez Kitap Fuarı’nda ünlü gazeteci, yazar ve televizyoncu Mesut Yar ile Kürşat Başar’da hayranları ile bir araya geldi. Mesut Yar ve Kürşat Başar’ın söyleşi konuğu da Kepez Kitap Fuarı’nın ev sahibi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. Başkan Tütüncü, Kepez Kitap fuarının doğuşunu, fuarın temasını, hedeflerini ve çevreci projelerine değindi. Ünlü gazeteci, yazar ve televizyoncu Başar ve Yar ile birlikte yaklaşık 1 saat boyunca söyleşi yapan Başkan Tütüncü, fuardan 50 liralık kitap alan adına dikilecek 1 portakal ağacı ve oluşturulacak portakal bahçesi projesini anlattı.
Portakal fidanları hazır
Kitap alanların kayıtlarını alacaklarını açıklayan Tütüncü, “Atatürk Mahallesi’nde yaklaşık 12 bin metrekarelik yeşil alanımızı portakal bahçesi kurulumu için değerlendireceğiz. Fuar sonrası portakal ağaçlarının dikimi gerçekleşecek ve önlerinde isimlerinin yazılacağı portakal fidanı görselleriyle elektronik posta adreslerine bilgilendirme mesajı atılacak. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarına etiketlenecek olan proje için portakal fidanlarımız hazırlandı ve kitapseverleri bekliyor” diye konuştu.
Botanik parkı anlattı
DokumaPark bünyesinde portakal, zeytin ve nar bahçeleri ile botanik park oluşturulması projesine de değinen Tütüncü, kendi dönemlerinde Antalya’ya kazandırdıkları temalı parklar ile kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı artışında rekor kırıldığını da vurguladı. Kepez’in imarını yaparken yeşil alalara dikkat ettiklerini vurgulayan Tütüncü, bu çevreci anlayışlarını kitap fuarına da yansıttıklarını söyledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gazeteci, yazar ve televizyoncu Mesut Yar ve Kürşat Başar ile yaptığı söyleşide 50 liralık kitap alana 1 portakal fidanı projesiyle övgü aldı. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde ikincisi düzenlenen Kepez Kitap Fuarı bünyesindeki söyleşiyi, yaklaşık 500 kitapsever izledi. Geçen Cuma günü açılışı yapılan, 200’ün üzerinde yayınevi ile 150’nin üzerinde imza günü ve söyleşi gerçekleştirilecek fuara, bu yıl 500 bin ziyaretçi bekleniyor. Kepez Kitap Fuarını, geçen yıl 380 bin kitapsever ziyaret etmişti.