Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Tütüncü'den şehit ailelerine vefa
8 Mart 2019, Cuma - 17:39Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Doktor Ayşe Tütüncü ile Şehit Jandarma Er Hakan Karakaya, Şehit Jandarma Komando Onbaşı Çetin Çakmak, Şehit Jandarma Astsubay Murat Karakuş, Şehit Asteğmen Atilla Nizam, Şehit Uzman Çavuş Ali Daniyar ve Şehit Başkomiser Hüseyin Köker’in ilçesinde ikamet eden ailelerini evlerinde ziyaret etti. Tütüncü çifti, duygu dolu anların yaşandığı ziyaretlerde ellerini öptüğü şehitlerin anne ve babalarının hatırlarını ve bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Başkan Tütüncü, eşi Ayşe Tütüncü ile kendisini manevi evladı olarak kabul eden Ayşe Çakmak’ın oğlu Şehit Çetin Çakmak’ın odasını ziyareti sırasında şehidin hatıralarıyla duygulandılar.
“Şehit ailelerimize vefa, milli birliğimiz güçlendiriyor “
“Şehitlerimize, ailelerine ve gazilerimize devlet ve millet olarak her zaman minnet ve şükran borçluyuz.” diyen Başkan Hakan Tütüncü, “Vatan bölünmesin, ay yıldızlı al bayrak göklerden inmesin ve ezan dinmesin diye en değerli varlıkları olan canlarından vazgeçmiş olan şehitlerimizin aileleri, bizlere emanettir. Bu nedenle sık sık ilçemizdeki şehit ailelerimizi, evlerinde ziyaret ediyorum. Bundan sonra da ziyaret etmeye, onların bir evladı olarak emirlerinde olmaya devam edeceğim. Şehit ailelerimize vefamız her şeyden evvel milli birlik ve beraberlik duygumuzu güçlendiriyor.” ifadesini kullandı.
Şehit ailelerine ‘Antalya Şehitler Müzesi’ müjdesi
Şehit ailelerine, ‘Antalya Şehitler Müzesi’ni kuracaklarının müjdesini veren Tütüncü, “Kahraman şehitlerimizin hatıralarını geleceğe aktarmaya hep önem verdik. Bu amaçla birçok şehitlerimizin isimlerini, kalıcı eserlerimize verdik. İlk dönemimde Mehmetçiğin kahramanlıklarının, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sanatsal temalarla anlatıldığı Şehitler Parkı’nı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. Yıldönümünde 2012’de açmıştık. 3. dönemprojelerimiz arasında ‘Antalya Şehitler Müzesi’ var. Bu müzemiz de şehitlerimizin ve şehit ailelerimizin hatıralarını yaşatacağız. Bu eseri, şehit ailelerimizle, Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği ile hayata geçireceğiz.” açıklamasını yaptı.
Şehit ailelerinden teşekkür
Şehit aileleri de kendilerini sık sık ziyaret etmesinden ve şehit çocuklarının hatıralarının yaşatılmasına önem vermesinden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler. Ziyarete Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Dr. Cengiz Nizam, Kepez AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Serhat Eyileten de eşlik etti.