Son Haberler
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
- Kepez’de Drag heyecanı başladı
- CHP Ankara Milletvekili Dinçer’den Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor
- Kocagöz, “Daha güvenli bir Kepez için çalışıyoruz”
Kepez’e kuş pazarı
7 Mart 2019, Perşembe - 15:01Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kent Ormanı’nda Antalya Güvercin Sevenler Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Buluşmada güvercin tutkunları, Başkan Hakan Tütüncü’den ilçeye bir kuş pazarı kurmasını ve etkinliklerini yapabilecekleri bir yeri kendilerine tahsis etmesini talep ettiler. Başkan Tütüncü de güvercin severlerle, Nisan ayı içerisinde kuş pazarını kuracaklarını ve etkinlik için de bir yeri tahsis edeceklerinin sözünü verdi. Hayata, tutku ile bağlanan insanları çok sevdiğini belirten Tütüncü, “Hayatı güzel yaşamamızı sonuçlayan da sahip olduğumuz tutkular ve hobilerdir. Bugüne kadar ki belediyeciliğimde hemşehrilerimizin hobilerini şehre bir renk olarak sunmak istedim. Araba tutkunlarına, yarışabilecekleri bir pist yaptık. Klasik otomobil tutkunları için DokumaPark’ta, Kent Ormanı’nda çeşitli klasik otomobil buluşmaları düzenledik. Antika tutkunları için de DokumaParkt’ta antika pazarı açtık. Şimdi de Güvercin tutkunu hemşehrilerimizin kuş pazarı talebini karşılıyoruz. ” ifadesini kullandı.
Kepez’e yeni bir buluşma noktası
Tütüncü, Nisan ayı içerisinde kuş pazarını kuracaklarını kaydederek, şunları söyledi: “Kuş pazarı ile Antalya’daki kuş alıcı ve satıcılarını Kepez’de bir araya getireceğiz. Hafta sonu, kuş pazarında kuş satıcıları tezgâhlarını açacak. Bu tezgâhlarda güvercin, tavuk, horoz, hindi, kanarya gibi birçok yaygın türün yanında, özel ırk güvercinler alıcılarla buluşacak. Kuş pazarı, Kepez adına hafta sonları için güzel bir cazibe noktası olacak. Satıcıların kimlik bilgilerinin kayıt altına alınacağı kart sisteminin olacağı düzgün bir kuş pazarını hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Antalya Güvercin Sevenler Derneği üyelerinin heyecanını paylaşıyor ve tutkularını destekliyorum. Yapacakları her türlü etkinlikte yanlarındayım.”
Antalya Güvercin Sevenler Derneği üyeleri de kuş pazarı kurma sözünden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler.