Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Kepez’in bahçesine meydan çeşmesi
1 Kasım 2018, Perşembe - 14:36İlçesine sanatsal ve mimari yapılarla estetik kimlik kazandırmaya önem veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yüzyıllardır süregelen bir geleneği de yaşatmaya çalışıyor. Göreve geldiği günden bu yana ilçesine kalıcı eserler kazandıran Başkan Tütüncü, belediye hizmet binası önüne de Edirne’deki Hacı Adil Bey çeşmesinin bir örneğini inşa ettirdi. Ahşap işleme sanatı ile süslenen meydan çeşmesi, led ışık düzenekleri ile de geceleri ışıl ışıl bir görünüme sahip.
Kepez’e 6 meydan çeşmesi
İçerisinde modern mekanik arıtma ve soğutma sistemi kurulan çeşmenin dört bir yanından arıtılmış ve yaz aylarında da soğuk su akacak. Kepez Belediyesi, bugüne kadar ilçeye toplamda 6 adet çeşme kazandırdı. Bir sanat eseri niteliği taşıyan çeşmeler, Kent Ormanı, Dokumapark’a Emirgan Çeşmesi (İstanbul), Belediye hizmet binası önü Hacı Adil Bey Çeşmesi (Edirne), Çelebi Sultan Mehmed Camii bahçesine Bosna Çeşmesi ile Laleli Çeşmesi ve Park Orman Ulu Camii Çeşmesi örnekleri ile ilçede yer alıyor.