Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Bu festival Antalya’yı coşturacak
28 Ekim 2018, Pazar - 09:22Kepez Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen ‘Antalya Coffee Festivali’ ne katılacak kahve tutkunlarını dolu dolu bir etkinlik takvimi bekliyor. Kahve sektörünün profesyonellerini bir araya getirecek olan ve ilk kez düzenlenecek Antalya Coffee Festival, 2-4 Kasım’da Dokumapark’ta yapılacak. Antalyalıları kahvenin büyüleyici yolculuğuna çıkaracak festival, ünlü sanatçıları da ağırlayacak. İncir adlı parçası ile müzik listelerinde birinci sıraya oturan İlyas Yalçıntaş 3 Kasım Cumartesi saat 17.30’da, ünlü sanatçı Fatma Turgut 4 Kasım Pazar günü saat 17.30’da sahne alacak.
Kahvenin tarihi
Festival’de Gökalp İpek kahvenin yolculuğunu, Atilla Narin Anadolu’nun kayıp kahvelerini, Mehmet Koray Eroğlu Barista Mesleği ve sektördeki yerini, Naim Koca Türk kahvesini, Nisan Ağca Bir kahve tutkusundan profesyonelliğe olan yolculuğu, Mehmet Koray Eroğlu ülkeler ve kahve kültürlerini, Oğuzhan Ali kahve sektörü ve dijital dönüşümü, Venezuela Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes Venezuella kahvesinin bilinmeyen tarihini, Sam Çeviköz, Koral Bozpınar, Çağatay Gülabioğlu ve Kerem Küçükoğlu da kahveye dair her şeyi anlatacaklar.
Sektör profesyonelleri
Festival, mikro kavurucuları, yeni nesil kahve anlayışının temsilcilerini, geleneksel kahve markalarını, makine-ekipman tedarikçilerini, zincir markaları, kahve sektörüne ilişkin dernek ve vakıfları, yeme-içme sektöründeki yeni trendlerin öncülerini, blogger ve vloggerları kapsayan sektörün profesyonellerini Dokumapark’ta buluşturacak. Tasarım ürünleri, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi, ilgi çekecek birçok etkinlik ve sanatçılar ile Antalyalıları görülmemiş bir festival bekliyor.