Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
- Başkan Kocagöz, “Kepez’de sevgi kazandı”
- Kepez’de aşureler kaynadı, bereket paylaşıldı
- Başkan Kocagöz,”Kepez’de oturmak bir ayrıcalıktır”
Aşureler Kepez\'den
20 Eylül 2018, Perşembe - 16:40Kepez Belediyesi, barışın, kardeşliği ve birliğin günü olarak bilinen Muharrem ayında farklı gün ve noktalarda aşure dağıtacak. Kepez’in belirli yerlerinde yapılacak olan ilk aşure dağıtımı 21 Eylül Cuma, Çelebi Sultan Mehmed Camii’nde gerçekleşecek. İkinci aşure dağıtımı ise; 28 Eylül Cuma Yavuz Selim(Süleymaniye) Cami, 5 Ekim Cuma günü Akdeniz Sanayi Sitesi Cami ve 12 Ekim Cuma günü de Ali Uyaroğlu Cami’nde yapılacak.
Birlik ve beraberlik ayı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, muharrem ayının birlik, beraberliğin ve kardeşliğin güçlenmesine vesile olduğunu söyledi. Muharrrem ayının İslam tarihindeki önemine dikkat çeken Başkan Tütüncü, “Bu ay yüreklerin dağlandığı, göz yaşların sel olduğu bir vakte işaret etmektedir. O vakit, İmam Hüseyin’in ve Kerbela şehirlerimizin rabbine yürüdüğü, hiç unutmayacağımız o acının, Kerbela hadisesidir” dedi. Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, tüm hemşehrilerini de aşure yemeye davet etti.