Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
Oyuncakların dünyasına 370 bin ziyaretçi
27 Temmuz 2018, Cuma - 15:55Kepez Belediyesi’nin halka kazandırdığı DokumaPark’ta açılan Anadolu Oyuncak Müzesi, rekor ziyaretçiye ulaştı. Açıldığı ilk hafta 32 bin ziyaretçiye ulaşan Anadolu Oyuncak Müzesi, 10 ayda 370 bin ziyaretçi ağırladı. 15 salonda, 15 ayrı temada ve 12 bin oyuncağın sergilendiği müze, özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Hafta sonları ziyaretçi sayısı günlük 3 bin 500 kişiye ulaşan Anadolu Oyuncak Müzesi’nde, binlerce oyuncak sergilemekle kalmayarak, anne, baba ve çocukların güzel bir gün geçirmeleri için çeşitli etkinlikler de düzenleniyor.
Atölye çalışmaları yapılıyor
Bez bebek, topaç boyama, waldorf bebek, el sanatları, masal, lego, tren kütüphane ve oyun atölye çalışmaları ile çocukların sosyal ilişkilerini kuvvetlendirmesi, gurup içinde iş bölümü yapmayı, paylaşmayı ve uzlaşmayı öğrenmesi sağlanıyor. Anadolu Oyuncak Müzesi’nde sokak oyunları şenlikleri de düzenlenerek, çocuklar unutulan geleneksel sokak oyunlarıyla tanıştırılıyor. Anne, baba ve çocuk etkinliklerinin de düzenlendiği müzede, aile fertlerinin bir arada güzel vakit geçirmeleri ve birbirleri ile iletişim kurmaları sağlanıyor.