Son Haberler
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
- Kepez’de Motodrag rüzgarı esti
- Başkan Kocagöz, Varsak Yaylası’nda Vişne Şenliği’nde Kepezli vatandaşlara seslendi: Kepezli olmaktan gurur duyacaksınız
- Motodrag yarışlarının startını Başkan Kocagöz verdi
AKMEK’in yaz kursları başlıyor
5 Haziran 2018, Salı - 15:22Kepez Belediyesi’nin meslek edindirme birimi AKMEK, dolu dolu yaz tatili geçirmek isteyen çocuklar için farklı alanlarda ücretsiz kurslar açıyor. AKMEK, 7-14 yaş arası çocuklara yaz kursu vermek için kayıt almaya başladı. Talebe göre ilçedeki 20 farklı noktadaki eğitim alanlarında düzenlenmesi planlanan yaz kursları, Ramazan bayramından sonra kursiyerlerini kabul edecek. Bilgi çağının anahtarı olan bilgisayar ve bu teknolojiyi kullanma metotları bu yılda AKMEK müfredatında yer alıyor. Bilgisayar kullanımı, bilgi güvenliği bilinçlendirme, bilgisayarda doküman hazırlama, internet e posta yöntemi, araştırma teknikleri ve öğrenmeyi öğrenme başlıklı dersler, Kepezli çocukların bilişim çağına ayak uydurmasını sağlayacak.
AKMEK çocukları ve gençleri bekliyor
Yaz kurslarının olmazsa olmazı İngilizce kursları da çocukların bilgi teknolojilerini öğrenmelerine yardımcı olacak. AKMEK’in yaz kursları bilgi teknolojilerini kullanma metotları ile de sınırlı kalmayacak. Görgü kurallarından, okul çağında beslenmenin önemine, liderlikten hızlı okumaya, evde bakım ve onarıma kadar birçok alanda eğitim alacak olan çocuklara Kuran-ı Kerim eğitimleri de verilecek. Kurs kayıtları AKMEK merkezlerinden nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 adet fotoğrafla yapılıyor.