Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’de ‘Portakal Çiçeği Günleri’ başlıyor
6 Nisan 2018, Cuma - 16:33Kepez’de ‘Portakal Çiçeği Günleri’ etkinliğinin kapıları ziyaretçilere açılıyor. Dokumapark’ta 7 Nisan cumartesi günü ziyaretçilere kapılarını aralayacak olan ‘Portakal Çiçeği Günleri’ 15 Nisan pazar gününe kadar devam edecek. Kepez Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenleyeceği ‘Portakal Çiçeği Günleri’nde görsel şölen yaşanacak. Etkinlik için 50 ton narenciye kullanılarak, portakal ve limon heykeli, oyuncak vagonlu tren, nostaljik araç, ayı Teddy Bear, Antalya’nın sembolü mimari eserlerden oluşan Hadrian Kapısı, Saat Kulesi, Yivli Minare ve 1071 m2 uzunluğunda portakal halısı yapıldı. Geleneksel Türk halı motiflerinin kullanıldığı portakal halısı, Türklere Anadolu\'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin tarihini vurgulamak amacıyla 1071 m2 büyüklüğünde yapıldı.
Portakal kokulu etkinlik
Heykeller ve halı için 37 bin ton portakal (Sıcağa çok dayanıklı olan Valencıa çeşidi), 5 ton limon ve 8 ton greyfurt kullanıldı. Festivalde, hemen yanı başındaki bahçedeki portakal ağaçlarının çiçeklerinin açmasıyla portakalın kokusu da olacak. Portakal suyu ikram edilecek olan ziyaretçiler, çeşitli yarışmalar, konserler ile etkinlik boyunca portakala ve kokusuna doyacak. Dokuma Fabrikanın batısında oluşturulan portakal bahçesinin yanındaki 3 bin m2’lik alanda gerçekleştirilecek olan ‘Portakal Çiçeği Günleri’nin açılışı 8 Nisan Pazar günü saat 13.00’da yapılacak.