Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
‘AKMEK Parlayan İnciler Sergisi’ne büyük ilgi
27 Mart 2018, Salı - 15:01Kepez Belediyesi’nin ücretsiz meslek edindirme birimi olan Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel açtığı resim sergileri ile sanatseverlerle buluşuyor. İlk olarak, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşan ve kadın dünyasını anlatan “AKMEK’te Parlayan İnciler” sergisinin ikinci durağı Agora Alışveriş Merkezi oldu. Agora Alışveriş Merkezi’nin fuaye alanında açılan ve Kepez Çocuk Orkestrasının konserleri ile bütünleşen sergi sanatseverlerin beğenisini topladı.
Kadının dünyası tuvallere yansıdı
AKMEK kursiyerlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel yaptığı kadın temalı resimlerin sanatseverlerle buluştuğu sergiler özellikle kadın sanatseverlerin ilgi odağı oldu. AKMEK kursiyerlerinin 70 adet tablosunda kadına şiddet, kadının toplumdaki yeri ve annelik kavramları tuvallere vurulan fırça darbeleri ile anlatıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, el emeği göz nuru bu eserleri tasarlayan kursiyerleri tebrik ederek, kadının toplumdaki yerinin çok önemli ve çok değerli olduğunu söyledi.