Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’de pedallar yarıştı
19 Mart 2018, Pazartesi - 15:06Kepez Belediyesi, Antalya Bisiklet Platformu ve SDS Bisiklet işbirliği ile ilçede heyecan dolu bir etkinliğe imza atıldı. Kepez Park Orman’da ikincisi gerçekleştirilen ‘Dağ Bisiklet Yarışı’ 72 sporcuyu ve yüzlerce yarış severi buluşturdu. Hafta sonu gerçekleştirilen etkinlikte sporcular 60-120 dakikalık iki parkurda pedal çevirdiler. ‘Dağ Bisikleti Yarışı’na KKTC, İstanbul, Ankara, Manisa, İzmir, Adana ve Isparta’dan 72 sporcu katıldı.
“Spor hayatımızın içinde olmalı”
Spora ve sporcuya çok önem verdiklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sağlıklı nesiller için sporu hayatın içine almaya çalıştıklarını söyledi. Kent merkezinin yanı başındaki ormanlık alanda şehir dışındaymış gibi bir atmosfer yaşandığını vurgulayan Başkan Tütüncü, “İyi ki bu ormanlık alanı kent parkı olarak halkımızın hizmetine sunmuşuz. Şehrin insanı, şehirden çok uzaklaşmadan, şehir dışına çıkmış gibi güzel bir havayı teneffüs ediyor. Sporla hemşerilerimizi daha farklı ortamlarda buluşturmaya, onlara spor yapmalarını önermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Heyecan dolu bir yarış
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yarışa katılacak sporculara başarı dileklerini ileterek, yarışın startını verdi. Sağlık engeli olmayan her vatandaşın katılabildiği yarış ücretsiz olarak düzenlendi. Bisiklet tutkunları için Kepez’de gerçekleştirilen bu özel etkinlik, yüzlerce vatandaşı da Kepez’de buluşturdu. Yarış boyunca aksiyon dolu görsellik, izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.