Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
‘Çanakkale Zaferi Satranç Turnuvası’ Kepez’de Başlıyor
15 Mart 2018, Perşembe - 13:19Kepez Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Kepez Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Konyaaltı Gençlik Derneği(KONGED) iş birliğinde, 18 Mart Çanakkale Zaferi Satranç Turnuvası Kepez’de gerçekleştirilecek. Atalarımızın zeki atakları ile kazanılan Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde, en iyi zeka oyunu olarak bilinen satranç turnuvası ile genç beyinler birbiriyle yarışarak bu anlamlı günde anlamlı bir organizasyonda yer alacaklar. Kepez Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı hizmetlerden biri olan Turgut Özal Spor Salonu’nda 17-18 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan turnuva, 07-12 yaş kategorisi olarak düzenlenecek.
Genç beyinler yarışacak
İlçede her türlü sporun gelişmesi için büyük katkıları olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, satranç konusunda da Kepez’de attığı önemli adımlarla Türkiye Satranç Federasyonu organizasyonlarına destek veriyor. Beyin sporu olan satranç oyununun Çanakkale Zaferi özel turnuvasında yarışacak genç beyinlere, kupa, madalya ve çeşitli hediyeler takdim edilecek. Federasyonun sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanacak olan satranç turnuvasına, Antalya ve çevresindeki illerden de çok sayıda katılım gerçekleştirilecek. Şuana kadar yaklaşık 600 başvurunun gerçekleştiği turnuvanın Türkiye Satranç Federasyonu’nun internet adresinden müracaatları devam ediyor.