Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’in ‘Sağlık Tırı’ Çamlıca’da
14 Mart 2018, Çarşamba - 14:41Sağlık alanında ilçede dev yatırımlara imza atan Kepez Belediyesi, sağlık hizmetini de hemşehrilerinin ayağına götürüyor. Sağlık Tırı’nın son durağı köyden mahalleye dönüşen Çamlıca Mahallesi oldu. Mahallede önce sağlık ekipleri tarafından taramanın yapılacağı duyuruldu, ardından da Kepez Belediyesi ‘Sağlık Tırı’ ile doktor hastanın ayağına geldi. Yaklaşık 50 haneden oluşan Çamlıca Mahallesi’nde konumlandırılan ‘Sağlık Tırı’, Kepez Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün uzman personeli ve son teknoloji imkanları ile hizmet veriyor.
Göz taraması yapıldı
Yediden yetmişe tüm yaş gruplarından mahallelinin uğradığı ‘Sağlık Tırı’nda göz bozuklukları, dereceleri ve göz tansiyonu ölçümleri gerçekleştirildi. Yaklaşık 100 vatandaşın muayene edildiği uygulamada, ileri düzeyde göz bozuklukları saptanan hastaların Belediye Sağlık Merkezi’ne randevu alınarak sevkleri gerçekleştirildi. Daha önceki yıllarda kalp ve kanser taramaları gerçekleştiren ‘Sağlık Tırı’ bu yılda vatandaşın göz sağlığı için yollara çıktı.
Sağlık merkezi şifa dağıtıyor
Sağlık güvencesi olmayan vatandaşlara bile özel hastane konforunda hizmet veren Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi, göz, diş, psikolog, diyetisyen ve laboratuar hizmetleri ile ilçede ikamet eden vatandaşlara Kepezli olmanın ayrıcalığını yaşatıyor. ‘Sağlık Tırı’ 66 mahalleyi dolaşarak vatandaşın ayağına sağlık götürürken, sağlık merkezi de her gün binlerce hastaya farklı alanlarda hizmet vererek şifa dağıtıyor.