Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepezliler Likya Yolunda
11 Mart 2018, Pazar - 11:34Sosyal belediyecilik alanında düzenlediği etkinliklerle vatandaşlarına yeni platformlar oluşturan Kepez Belediyesi 7’den 70’e Doğa Yürüyüşleri ile hemşehrilerinin doğa ile kucaklamasını sağlıyor. Mart ayında doğa yürüyüşlerinin ilk durağı Ulupınar Yanartaş Likya Yolu oldu. Antalyalılar dan büyük ilgi gören doğa yürüyüşlerinin bu ayki ilk etabına doğasever 51 kişi katıldı. Doğa yürüyüşüne başlamadan önce katılımcılara uyulması gereken kurallar anlatıldı. Ulupınar da başlayan yürüyüş,
zaman zaman kısa molalar verilerek devam etti. Karadereyi geçen ve kara dere horoz ötmez mevkiine gelen doğa severler, anemonların büyüsü ile kısa bir molanın ardından, muhteşem Akdeniz’in pırıl pırıl mavisini kuşbakışı izlediler.
Ariassos Antik Kenti’ne keşif
Uzun soluklu bir yürüyüşün ardından, Yukarı Yanartaş’a ulaşıldı. 7’den 70’e Doğa Yürüyüşüne katılan spor ve doğa severler, Aşağı Yanartaş’a ulaştıklarında ise doğa mucizesi yanar taşla bol bol fotoğraf çektirdiler. Çıralı’ya ulaşmak için 2 km. daha yürüyen doğa severler güzel geçen bir günün ardından doğayla iç içe 11 kilometre yol kat ettiler. Kepez Belediyesi’nin bu ayki ikinci yürüyüşü Ariassos Antik Kenti Döşeme Boğazı bölgesine düzenlenecek. 24 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek yürüyüşe katılmak isteyenlerin, Kepez Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bizzat müracaat etmeleri gerekiyor.