Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’e Bahar Geldi
5 Mart 2018, Pazartesi - 13:36Antalya’da en fazla kent parkı üreten ve her geçen gün yeşil alan miktarını artıran Kepez Belediyesi’nin kent parklarındaki mevsimlik çiçekleri, Antalyalılara bahar sevinci yaşatıyor. Özellikle çam ağaçları altındaki Kepez Kent Ormanı ile içinde zeytin ve narenciye bahçesi oluşturulan Dokuma Park’taki çiçekler, ziyaretçilerin bahar sevincine daha da neşe katıyor.
Renk cümbüşü oluştu
Aralık ayında dikilen ve mart ayının üçüncü haftasında açması beklenen sümbüller, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkması sonucu çiçek açtı. Bu aylarda çiçek veren çeşitli renklerdeki menekşeler, lahanalar, aslan ağzı, alisyum ve vapur dumanı çiçeği türleri, Kepez’in yeşil alanlarında renk cümbüşü oluşturdu.
Seralarda üretiliyor
Kepez Belediyesi seralarında üretilen çiçekler, sadece parklarda değil, okullarda, cami avlularında ve refüjlerde de kullanılıyor. Geçen yıl 110 bin bitkinin üretildiği seralarda, bu yıl da hummalı bir çalışma var. Seralarda keçi boynuzu, andız, mazı, Benjamin ve çalı gurubu türü ağaçlar da tohumdan üretiliyor.