Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepez’de ağaçlar kesilmiyor, taşınıyor
23 Şubat 2018, Cuma - 15:09Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Gülveren Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılan müstakil evlerin bahçesinde bulunan ağaçların kesilmesine engel oluyor. Gülveren Mahallesi’nin güney kısmında kalan özellikle zeytin ve portakal olmak üzere 500’den fazla meyve ve süs ağacının bulunduğu alanda başlayacak olan kentsel dönüşüm projesi öncesi tüm ağaçlar Kepez Belediyesi ekipleri tarafından titizlikle yerinden söküldü.
Yeni yaşam alanlarına dikilecek
Müstakil gecekondulardan oluşan bölgede kentsel dönüşüm alanında kalan ağaçlar Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından büyük bir özenle yeni yaşam alanlarına taşınıyor. Kökleri ile birlikte yerlerinden sökülen ağaçlar, Kepez’in farklı noktalarında yeniden hayat bulmaları için yeni yerlerine dikilecek. Daha önce de kentsel dönüşüm alanında kalan ağaçlara sahip çıkarak kesilmekten kurtaran Kepez Belediyesi, bir çok tesisin bahçesini bu ağaçlarla süslemişti.
Yemyeşil bir Kepez
Yapılan son çalışmalarla Gülveren Mahallesi’nde bulunan onlarca yıllık ağaçlar, Kepez Belediyesi tarafından kurtarılarak yeni yerlerinde çiçek açmaya devam edecek. Yemyeşil bir Kepez için tek bir ağacın bile yok olmasına karşı olduklarını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapılan çalışmalarla binlerce ağacın korunarak yeni yerlerine taşındığını ve kesilmekten kurtarıldığını söyledi.