Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
AKMEK kayıtları başladı
9 Ocak 2018, Salı - 14:37Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün önemli hizmetlerinden biri olan Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK), yeni dönem için kayıt almaya başladı. Bugüne kadar binlerce kursiyere eğitim veren ve eğitim hizmetlerine bu yılda devam edecek olan AKMEK, yeni dönemde de birbirinden farklı alanlarda hobi ve meslek edindirme amaçlı kurslar verecek.
AKMEK’le mesleğinizi belirleyin
Her yıl binlerce vatandaşa sosyalleşme ve yetenek geliştirme imkanı sunan kurs merkezleri bu yılda bir çok mesleki alanda kurs imkanı sağlayacak. Hanımlara yönelik çeyiz hazırlama, giyim, dekoratif ev aksesusarları kurslarının yanı sıra, meslek edinme amaçlı aşçılık, ilk yardım ve iş güvenliği, bilgisayar, Almanca, İngilizce, Ruşça ve Arapça gibi yabancı dil kursları da AKMEK’in yeni dönemde sunacağı kurs alanlarını oluşturuyor. Bunların yanı sıra halk oyunları ve gitar, bağlama, ud gibi enstrüman kursları da yeni bir yetenek edinmek isteyen vatandaşlara hizmet verecek. Kursları başarı ile takip eden kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs sertifikaları verilecek.
Başvurular kurs merkezlerine yapılacak
2018 yılı ikinci dönem kurs kayıtları 19 Ocak tarihine kadar kurs merkezlerinde gerçekleşecek. Hobiden meslek eğitimlerine, enstrüman ve dil kurslarına kadar onlarca farklı seçenek sunan AKMEK’e kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların kimlik fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile bizzat başvurmaları gerekiyor. Her yıl olduğu gibi farklı yaş ve meslek gruplarından binlerce kişiye sosyalleşerek meslek, dil ve hobi alanlarında eğitimler sunacak olan kurslar için Kepez’in farklı noktalarındaki kurs merkezleri hizmet verecek. Şube sayısı her dönem artan meslek kursları, Orhan Gazi Semt Konağı, Osman Gazi Semt Konağı, Dokuma, Göksu, Erenköy, Sakarya, Duacı, Yenidoğan, Barış ve Varsak şubelerinde, ikinci dönemde de dolu dolu bir eğitim sunarak meslek hayatına eğitimli bireyler kazandıracak ve istihdama katkı sunacak.