Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Kepezliler doğayla kucaklaşıyor
8 Ocak 2018, Pazartesi - 14:42Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında sunduğu projelerden biri olan doğa yürüyüşleri, 2018 yılında da yeni rotaları keşfederek yediden yetmişe sosyal bir atmosfer oluşturmaya devam ediyor. Yaz kış devam eden sosyal belediyecilik hizmetlerinden biri olan proje 2017 yılını onlarca rota ile kapatırken, yeni yıl için de yeni geziler doğa severleri bekliyor.
İlk rota Akkoç Köyü
Ücretsiz olarak sunulan sağlık ve spor hizmetlerinden biri olan doğa yürüyüşleri, 2017 yılında Perge Antik Kenti ile başlamış, Cebel Ovası’nda yılı sonlandırılmıştı. Doğa yürüyüşleri 2018’in ilk ayında Karakuyu Akkoç Köyü ile kaldığı yerden devam ediyor. Farklı yaş ve meslek gruplarından vatandaşlarla yaklaşık 4 bin kişiye ulaşan 7’den 70’e Doğa Yürüyüşü grubu, en özel rotalara doğru yürümeye devam ediyor.
Doğayı keşfediyorlar
Ulaşım ve rehberlik hizmetlerinin Kepez Belediyesi tarafından ücretsiz sunulduğu hizmette, farklı sosyal gruplardan Kepezli vatandaşlar, deneyimli rehberler eşliğinde doğayı keşfediyor. Akdeniz’in en özel coğrafyalarında yürüyüş yaparak günlük hayatın koşturmacasından uzaklaşan katılımcılar, sezon boyunca ormanda ve deniz kenarlarında yeni rotalar keşfetmeye devam edecek. Kepez Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuran her vatandaş bu etkinliğe katılabiliyor. 13 Ocak (Cumartesi) günü yapılacak 7’den 70’e Doğa Yürüyüşü etkinliği doğa severleri bekliyor.