Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
- Aşureler CHP’den, ikram Başkan Kocagöz’den
- Kuzeyyaka’nın içme suyu sorunu sona eriyor
- Kepez Belediyesi’nden, çıraklık öğrencilerine istihdam desteği
Münir Özkul’un anısı Kepez’de yaşayacak
8 Ocak 2018, Pazartesi - 08:40Sanata ve sanatçıya büyük önem veren Kepez Belediyesi, 93 yaşında yaşama veda eden Türk sinemasının usta ismi Münir Özkul’un anısını Kepez’de yaşatacak. ‘Hababam Sınıfı’ filmindeki Mahmut Hoca karakteri ile tanıdığımız Türk sinemasının duayeni Münir Özkul’un hatıralarına Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nda oluşturulan ‘Hababam Sınıfı Müzesi’ ev sahipliği yapacak. Türk sinemasının tartışılmaz en komik serisi olan ‘Hababam Sınıfı’ ve bu sınıfı adam etmek için uğraşan Anadolu’nun bağrında yetişmiş Mahmut Hocası’nın anıları Kepez Belediyesi’nin açacağı ‘Hababam Sınıfı Müzesi’nde canlanacak.
Hababam sınıfı müzesi
‘Hababam Sınıfı’ filminin unutulmaz Mahmut Hoca karakteri Münir Özkul’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Türk sinemasının yapı taşlarından ‘Mahmut Hoca’ Münir Özkul’u kaybettik. Anısını Kepez’de oluşturacağımız ‘Hababam Sınıfı’ özel alanında yaşatacağız’ dedi. Rıfat Ilgaz’ın kaleme aldığı, Yönetmen Erdem Eğilmez’in beyaz perdeye taşıdığı film serisini hatırlayanların yüzlerinde her zaman tebessüm oluştuğunu dile getiren Başkan Tütüncü, Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nda oluşturulan ‘Hababam Sınıfı Müzesi’nde anıların canlanacağını bildirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Hababam Sınıfı’ müzesinin hafızalardaki hatıraları canlandıracağını sözlerine ekledi.