Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Anadolu Oyuncak Müzesi TV’lerin ilgi odağı oldu
2 Ocak 2018, Salı - 14:20Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün tarihe sahip çıkarak halkın hizmetine kazandırdığı Dokumapark’ta bulunan Anadolu Oyuncak Müzesi, televizyon kanallarının ve eğitim kurumlarının ilgi odağı oldu. Açıldığı hafta 100 bin ziyaretçi rekorunu kısa sürede kıran ve vatandaşların büyük beğenisini toplayan müze, şimdide televizyon kanallarının program çekimlerine ev sahipliği yapıyor. Kanal V televizyonunda yayınlanan ‘Kayra ve Korsan’ programının, yeni bölümleri Anadolu Oyuncak Müzesi’nde çekiliyor.
Oyuncak Müzesi’nde Mevlana’yı andılar
Anadolu Oyuncak Müzesi’ndeki ‘Kayra ve Korsan’ programının konuğu olan Makbule Karabacak Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri de, Mevlana’yı andı. Mevlana’nın sözlerinin ve felsefesinin vurgulandığı etkinlik kapsamında okulun Nergis adlı sınıfının öğrencileri semazen gösterisi gerçekleştirdi. Sınıf Öğretmeni Perihan Güvendikoğlu, 22 öğrencisinin katılımıyla etkinliği hazırladı. Etkinlik sırasında minik öğrencilerin giydiği semazen kıyafetleri programa büyük anlam kattı. Programda Mevlana’nın öğütleri, tasavvuf felsefesi gibi manevi değerleri vurgulayan bir dizi etkinlik sunuldu. Anadolu Oyuncak Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı program çocukların muhteşem gösterisi ile süslendi.
.