Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepezli çocukların sinema keyfi
2 Ocak 2018, Salı - 09:21Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Varsak bölgesine kazandırdığı sinema salonları Kepezli çocukları her hafta beyaz perde ile buluşturuyor. Antalya’nın beş büyük ilçesinden biri olan Kepez’de Kepez Belediyesi tarafından hizmete açılan sinema salonları, çocuk filmleri izlemek için koltukları dolduran miniklere dört dörtlük hizmet veriyor.
Günde 300 çocuk sinema izliyor
Film izlemek için uzak noktalara gitmek zorunda kalan vatandaşların ayağına son teknoloji ile film keyfi sunan Sinemasal Park sinema salonları her perşembe ve cuma kapılarını Kepezli çocuklara açıyor. Daha önce hiç sinemaya gitmemiş çocukların çoğunlukta olduğu projeden günde yaklaşık 300 çocuk yararlanıyor. Kepez’in farklı noktalarında eğitim gören öğrenciler, haftanın iki günü Kepez Belediyesi’nin araçları ile taşınarak tesislere ulaştırılıyor.
Her şey çocuklar için
Kepezpark Varsak’ta bulunan sinema salonlarında son teknoloji görüntü ve ses sistemi ile ilk sinema deneyiminin heyecanını yaşayan Kepezli çocuklar salonlarda çocuk filmleri izliyor. Sosyal belediyeciliğin yansımalarından biri olan proje ile her hafta yüzlerce çocuk ilk sinema deneyimini yaşıyor. Eğitimde yapılan yeniliklerin yanı sıra sosyal yaşam alanında da spordan sanata onlarca seçeneğin sunulduğu minikler, Kepez’de çocuk olmanın avantajını yaşıyor. Her yıl ortalama 40 bin öğrenciyi beyaz perde ile buluşturan proje Kepez Belediyesinin çocuk hizmetleri alanında örnek bir davranışı olarak sürdürülüyor. Arkadaşları ile sosyal bir etkinliğe katılmanın mutluluğunu paylaşan minikler, ilk sinema deneyiminin heyecanını paylaşıyor.