Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
AKMEK’li kadınlar Kepez’de kazanıyor
25 Aralık 2017, Pazartesi - 13:00Kepez Belediyesi’nin vatandaşları meslek sahibi yapmak ve sosyal olarak yeni platformlarda buluşturmak amacıyla ilçenin farklı noktalarında sürdürdüğü Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), büyük ilgi görüyor. AKMEK’te eğitim alan kursiyerler ürettikleri el emekleri ürünler ile ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Kepez’in farklı noktalarında kurs gören kursiyer kadınlar, ürettikleri ürünleri Dokumapark’ta satışa sunuyorlar.
El emeği göz nuru ürünler
Kepez Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırdığı Dokumapark’ta, AKMEK El Emeği Çarşısı’nda her cumartesi bir araya gelen kursiyer kadınlar, ürettikleri el emeği sanat eserlerini görücüye çıkarıyor. El işi süs eşyaları, tablolar, çantalar, özel tasarım takılar, birbirinden özel tariflerle hazırlanan gıda ürünleri, kişiye özel tasarımlarında sunulduğu el emeği ürünler hem sergileniyor, hem de satışı yapılıyor. Kepezli kadınların ortaya koyduğu eserler hafta sonu şehrin koşuşturmacasından kaçarak doğayla iç içe olmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
Sosyalleşme imkanı da sunuyor
Birbirinden hünerli kadınlar, Kepez’in kurslarında öğrendikleri sanatları icra ederek hem sosyalleşiyor, hem de el emeklerini satma fırsatı bularak ek bir gelir elde ediyor. Hafta sonlarını Kepez Belediyesi stantlarında satış yaparak değerlendiren hanımlar, aynı zamanda yeni dostluklar kurarak sosyal bir hayata da adım atıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKMEK kurslarında yapılan el emeklerinin teşhir edildiği Dokumapark’taki çarşıyı her cumartesi günü ziyaret ediyor. Ev kadınlarına her zaman destek olduklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AKMEK el emeği çarşısının günden güne büyüyerek kadınlar için önemli bir platform oluşturduğunu vurguladı.