Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’den eğitime tam destek
22 Aralık 2017, Cuma - 15:22Kepez Belediyesi eğitimde fırsat eşitliğinin oluşması ve ilçedeki öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim alabilmesi için eğiteme destek vermeye devam ediyor. Onlarca okula bilişim sınıfı kazandıran ve aynı zamanda okulların temizlik işlerini de üstlenen Kepez Belediyesi, bakım, onarım ve tadilat işlerinde de sosyal belediyecilik ilkesini uygulayarak okullara destek veriyor. Kepez’e 100’den fazla okulun yapılmasına öncülük eden Başkan Hakan Tütüncü, mevcut okulların bakım, onarım ve diğer taleplerinin karşılanmasına da tam destek veriyor.
Hizmetin adresi Kepez
Her yıl olduğu gibi ilçedeki okulların onarım işlerini üstlenen Kepez Belediyesi şimdi de Şehit Ali Daniyor Ortaokulu’nun tadilat işlerini gerçekleştiriyor. Okulun, çevre düzenlemesi, okul bahçesinin asfaltlanması, basketbol potasından banka, boya badana işlerinden tamirata ve temizliğe kadar tüm hizmetleri Kepez Belediyesi ekiplerince yürütülüyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede verilen tüm hizmetleri tek tek inceleyerek, eksikleri saptıyor ve ihtiyaçların karşılanması için bürokratlarını görevlendiriyor.
“Çocuklarımızı önemsiyoruz”
.Kepez’de eğitimin en iyi şartlarda sürdürülmesi için çalıştıklarını ifade eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Çocuklarımızın eğitim ortamlarını güzelleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu eğitim ve öğretim döneminde okullarımızın bakımını, onarımı yaptık, ihtiyaçlarını karşıladık, karşılamaya da devam edeceğiz. Okulların bakım ve onarımını yapmak bizim için yasal değil ama vicdani bir görevimiz. Çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi, daha iyi ortamlarda okumaları ve fiziki problemlerinin çözümünü önemsiyoruz” sözleri ile eğitime verdikleri desteğe bir kez daha vurgu yaptı.