Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Geleceğin bilinçli sürücüleri Kepez’de yetişiyor
20 Aralık 2017, Çarşamba - 13:35Kepez Belediyesi öncülüğünde her yıl yaklaşık 10 bin öğrenciye ilk trafik deneyimini yaşatan Trafik Eğitim Parkuru geleceğin şoförlerine trafik bilinci aşılamaya devam ediyor. Kepez Belediyesi’nin bilinçli bir neslin yetişmesi amacıyla hizmete sunduğu parkta, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce görevlendirilen polis memurları, her gün yüzlerce öğrenciye trafik bilincini aşılıyor. Kepez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde sürdürülen ‘Öğrenci Trafik Eğitimi’ ile binlerce öğrenci trafik kurallarına karşı bilinçleniyor.
Uygulamalı trafik eğitimi veriliyor
Kepez Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olacak projelerinden biri olan Trafik Eğitim Parkı, bu yıl 7’nci sezonunda binlerce öğrenciye daha trafik bilinci aşıladı. Geleceğin sürücü adaylarının eğitim aldığı parkta doğrusuyla yanlışıyla bilinçli trafik eğitimi uygulamalı olarak sunuluyor. Kepez İlçesi sınırlarında, Sakarya Bulvarı’nda hizmet veren eğitim parkurunda trafik kazalarının önüne geçilmesi ve trafik kurallarını dikkate alan bir neslin yetiştirilmesi amacıyla teorik ve pratik bilgiler veriliyor. Haftada üç gün Kepez’in farklı bölgelerindeki öğrencileri konuk alan tesiste kurulan mini sokaklar ve trafik işaretleriyle trafik kuralları öğretiliyor.
Öğrencilere trafik kuralları öğretiliyor
Akülü araçlarıyla minyatür tesiste trafiğe çıkan öğrenciler polis memurlarından öğrendiklerini uygulamalı olarak yerinde öğreniyorlar. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yarının büyüklerini trafik kurallarına karşı Kepez’de tam donanımlı yetiştirmek için açtıkları tesiste her yıl 10 binin üzerinde öğrencinin bilinçli trafik eğitimi aldığını ve bunun mutluluk verici olduğunu belirtti.