Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
KBT’ den “Düğün Evi Oyun Evi”
13 Aralık 2017, Çarşamba - 13:01Kepez Belediye Tiyatrosu(KBT ) çocuklara ve yetişkinlere yönelik birbirinden güzel oyunlarla seyircisinin karşısına çıkıyor. Yeni sezon oyunlarından olan “Düğün Evi Oyun Evi” adlı tiyatro oyunu perdelerini araladığı ilk günden itibaren seyircilerin yoğun ilgisini görüyor. Prof.Dr. Nurhan Karadağ’ın derlediği ve Aylin Arslan’ın yönettiği oyun seyircisini hem güldürüyor, hem de düşündürüyor. Seyircilerinde tiyatro oyununa dahil edildiği “Düğün Evi Oyun Evi” izleyenleri anlatımları ile Anadolu’nun kucağına götürüyor.
Köy seyirlik oyunlarından derlendi
“Düğün Evi Oyun Evi” adlı tiyatro oyunu çok eski yıllardan beri Anadolu Köylerinde eğlenme amacı taşıyan ve aynı zamanda hiciv dolu köy seyirlik oyunlarından derlendi. Aslında halan bazı köy düğünlerinde varlığını sürdürse de günümüzde unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatmaya davet ediyor. “Düğün Evi Oyun Evi” 15 Aralık (Cuma) ve 16 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’da Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde tiyatro severleri bekliyor.