Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’den Duraliler’e çok amaçlı yaşam alanı
1 Aralık 2017, Cuma - 16:52Antalya’nın en fazla yeşil alanına sahip olan Kepez’in Duraliler Mahallesi’nde akan Kocain Boğazı Deresi çevresi, yeni peyzaj düzenlemeleri ile çok amaçlı bir yaşam alanı olarak vatandaşın hizmetine sunuldu. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki alana yeni kaldırımlar yapıldı ve çevre düzenlemesi ile de yeşil alanlar kazandırıldı. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda yeniden düzenlenen yol kenarına yürüyüş yolu da eklendi.
Spor üniteleri eklenecek
Duraliler Mahallesi Yol-Kent Sitesi 4583 Sokak üzerinde yer alan koşu ve yürüyüş yolunun yeşil alanlarına da vatandaşların spor amaçlı kullanabileceği jimnastik üniteleri, pergoleler, masa ve banklar ile çocuk oyun alanları yerleştiriliyor.
Çok amaçlı yaşam alanı
Kentin dört bir yanını semt parklarıyla donatarak vatandaşlara şehrin içinde yeni sosyal yaşam alanları kazandıran Kepez Belediyesi, vatandaşların daha modern ve değer kazanan mahallelerde yaşamasını amaçlayarak, Duraliler Mahallesi’nde çok amaçlı bir yaşam alanını daha ilçeye kazandırmış oldu. Çalışmalar 66 mahallede eş zamanlı ve farklı projeler ile devam ediyor.