Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’den bir mahalleye dev bütçe
29 Kasım 2017, Çarşamba - 13:28Kepez Belediyesi, imara uygun yapılaşması tamamlanan Teomanpaşa Mahallesi’nin alt yapı çalışmaları sonucu bozulan ve kullanılamaz hale gelen asfaltını ve kaldırımını yeniden yapıyor. Mahallede üst yapı çalışmaları Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün söz verdiği tarih olan Kasım ayı içerisinde başlamıştı. Asfalt ve kaldırım çalışması ilk olarak mahallenin Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nin kuzey bölümündeki sokaklarında yapılıyor.
Ayaklar çamura ve suya değmeyecek
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak yolların bozulan asfaltını ve kaldırımını iş makineleriyle kaldırdı. Daha sonra yola dolgu malzemeleri serildi. Ardından sıcak asfalt yapımına geçildi. Sıcak asfalt çalışmasından sonra sokakların kaldırım inşası başlayacak. Yağmurlu havalarda su birikintisi olmaması ve vatandaşın ayağının suya değmemesi için de yollarda kırmızı kot çalışması yapılıyor.
Üst yapıya 8 milyon 850 bin lira
Ocak 2018’den sonra ise asfalt ve kaldırım çalışmaları, mahallenin Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ile Gazi Bulvarı arasındaki kısmında gerçekleştirilecek. Teomanpaşa Mahallesi’nin 23 km uzunluğunda, 9 metre genişliğindeki tüm yollarında 39 bin ton sıcak asfalt, 50 bin m2 de parke kaldırım çalışması yapılacak. Mahallenin tüm yollarının asfaltının ve kaldırımının yapım maliyeti ise yaklaşık 8 milyon 850 bin lira olacak.
“Kaymak gibi asfalt”
Teomanpaşa Mahallesi’ndeki üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Şehirleşme alanında mahallenin makyaj çalışmalarını yapıyoruz. Kasım’da asfalt çalışmasına başlayacağımız hususunda Teomanpaşa Mahallesi sakinlerine söz vermiştik. Söz verdiğimiz gibi Kasım ayı içerisinde asfalt çalışmalarına başladık. Eskiyen, kullanım ömrünü tamamlayan asfaltı kazıyoruz ve kazıdıktan sonra kaymak gibi asfalt yapıyoruz” dedi.