Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Cem evinin projesi yapılıyor
2 Ekim 2017, Pazartesi - 12:34Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Altınovalı alevilere söz verdiği yeni cem evinin tapu sorunun ortadan kalktığını müjdeledi.
Son bir yılda 8 ayrı davanın sonuçlandırılarak cem evi için kullanılacak alanın tapusunun belediyesinin eline geçtiğini açıklayan Başkan Tütüncü, projesini Büyükşehir Belediyesi\'nin, kamulaştırmasının da Kepez Belediyesi tarafından üstlenildiğini duyurdu. Söz verdikleri cem evinin birçok imar sorunu nedeniyle geciktiğini anlatan Tütüncü, gelecek yıl muharrem ayı iftar yemeğini daha estetik ve modern bir cem evinde tadacaklarını söyledi.
Herkes kendi inancında hür olmalı
Belediyesinin hazırlayıp gelenlere ikram ettiği iftar yemeğini dernek üyeleri ile birlikte tadan Tütüncü, istek üzerine bir konuşma yaptı. Allah\'ın yarattığı tüm canlara aziz olarak bakmak zorunda olduğumuzu hatırlatarak konuşmasına başlayan Tütüncü, \"Birbirimizi sevdikçe, birbirimize sıkı sarıldıkça, birliğimiz daim oldukça, bu topraklardaki huzurumuz ve kardeşliğimiz bambaşka bir güzellikle ilerleyecek. Herkes kendi inancında hür olarak geleceğe yürümelidir. Böyle olursa güzel olur. Bizim yolumuzun düsturumuzun bu olduğunu her yıl burada ifade ettik.\" diye konuştu.
Birbirimize düşmeyeceğiz
Aleviler ile sünniler arasında herhangi bir fark bulunmadığını vurgulayan Tütüncü, \"Bizi birbirimize farklı tanıtarak birbirimize düşürmeye çalışanların oyunlarını hep boşa çıkardık.\" dedi. Dernek yönetimindekilerin, belediyesinin alevilerin her zaman yanında olduğunu birçok kez gördüğünü dile getiren Tütüncü, \"Her yıl cem evine yapılan taleplerini bir kısmını karşıladık. Altınova\'ya güzel modern bir cem evi yakışır dedik ve bununla ilgili çalışmalarımıza başlamıştık.\" dedi.
Talepleri dinledi
İftar yemeğinin ardından hemşehrileriyle ayaküstü sohbetler eden Tütüncü, belediyesinden olan talepleri de dinledi. Hemen yapılabilecek hizmetler için gerekli talimatları veren Tütüncü, dernek yönetimine de başarılar diledi.