Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Gecekondudan modern şehre
29 Eylül 2017, Cuma - 11:16Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, bir dönem Kepez ilçesinin en yoğun gecekondu yapılaşması olan yerleşim yerlerinden biriydi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahalle sakinlerini, kaliteli, konforlu konutlarla, sosyal yaşam alanlarıyla buluşturacak çalışmaları ve çözümleri göreve geldiği 2009’da başlatmıştı. İlk olarak gecekonduda oturan hak sahiplerinin tapu sorunu çözüldü. Daha sonra gecekonduların yerine imara uygun konutların yapılmasını hızlandırmak için kat artışı getiren imar düzenlemesi yapıldı. Konut yatırımını cazip hale getirmek için de bölgede imarlı yollar hızlı bir şekilde açıldı, Kepez Devlet Hastanesi, çok amaçlı spor salonu gibi kamu yatırımları inşa edildi.
Kanalizasyon ve asfalt tamam
Bu çalışmaların ardından Mehmet Akif Mahallesi’nde, belediye-vatandaş işbirliği gecekondudan modern konutlara dönüşüm başladı. Modern konutlarla şehir görümünü kazanan mahallenin temel belediyecilik ihtiyaçları da hızlı şekilde karşılanıyor.
ASAT Genel Müdürlüğü, mahallede kanalizasyon çalışmalarını tamamladı. Kepez Belediyesi de ASAT işbirliği imara uygun konutların inşasının ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlandığı sokakları sıcak asfaltla kaplıyor.
Yollarda yağmur suyu birikme sorununun yaşanmaması için yapılan kırmızı kot çalışmasının ardından sokaklara sıcak asfalt dökülmeye başlandı. Bölgedeki yollara 5 bin ton sıcak asfalt dökülecek.
Tercih edilen bir mahalle oldu
Asfalt çalışmasının bitmesinden sonra ise kaldırım çalışması başlayacak.
Kepez Belediyesi, yollarını kaliteli ve konforlu hale getirdiği mahallenin sosyal donatı alanı ihtiyacını da yeni parklarla karşılıyor. Çok amaçlı spor salonunun hizmete girdiği Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne semt spor sahası da inşa edilecek.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, yaşadığı değişim ve dönüşüm sonrasında modern konutları, konforlu yolları, yeşil alanlarıyla tercih edilen bir muhit haline geldi.