Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez altın dönemini yaşıyor
12 Eylül 2017, Salı - 14:50Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bir mahalle muhtarının evinde, 10’a yakın muhtarın katılımıyla gerçekleştirdiği hizmet istişare toplantısının bu dönemki turunu başlattı. 7 ayrı bölge buluşmasında 66 mahalle muhtarını kapsayan toplantı ile hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi ve problemlere yerinde çözüm bulunması amaçlanıyor.
Belediyeyi ve bürokratları mahalleye taşıyan muhtar istişare toplantısının bu dönemki ilk buluşmasına Duraliler Mahallesi Muhtarı Recep Zeybek ev sahipliği yaptı. Muhtar Zeybek’in evindeki toplantıda Başkan Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Meclis Üyesi Ramazan Çakır, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Turan, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Park ve Bahçeler, Fen İşleri ile Zabıta müdürlüklerinin bürokratlarıyla katıldı.
Muhtarlarla çalışmaları istişare etti
Tütüncü, yerinde yönetime ve hizmetleri birlikte yapmaya güzel bir örnek olan toplantıda Duraliler, Avni Tolunay, Ünsal, Kepez, Şafak, Gülveren, Yeşilyurt, Kültür, Yeni Doğan mahallelerinin muhtarlarıyla bölgeye yapılan ve yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi.
Yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren muhtarlar, elektrik iletim hatlarının yer altına alınması, aile sağlığı merkezi, semt pazarı, yeni okul yapılması, asfalt, kaldırım, park, mülkiyet sorunları ve diğer belediyecilik hizmetleriyle ilgili taleplerini dile getirdiler.
Bölge okullar merkezi oldu
Muhtarların taleplerini not alan Başkan Hakan Tütüncü de doğalgaz çalışmasının yapıldığı Şafak, Yeşilyurt ve Gülveren mahallelerinde elektrik iletim hatlarının da yer altına alındıktan sonra tüm yolların asfaltının ve kaldırımının yenileneceğini belirtti.
Gülveren Mahallesi’nde Fen Lisesi, Ahatlı Mahallesi’ne Sosyal Bilimler Lisesi inşa edildiğini, Şafak Mahallesi’ne 24 derslikli 2 atölyeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeni Doğan Mahallesi’nde 24 derslikli ilkokul ile Ahatlı Mahallesi’nde 32 derslikli Anadolu Lisesi’nin yapımının tamamlandığını aktaran Tütüncü, bölgeye yeni okul binaları kazandırılacağının müjdesini verdi.
“Takım oldukça daha çok iş yapacağız”
“Bu kadar hizmet gece gündüz çalışarak yapılıyor.” diyen Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’in son 8 yılı, tarih bunu yazar, altın dönemidir. Daha iyisini yapmak için de arayış içerisindeyiz. Buraya gelmemizin, sizlerle sohbet etmemizin amacı da bu. Biz ekip ve takım olacağız. Takım oldukça daha çok iş yapacağız.” ifadesini kullandı.