Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Kepezi’in özel misafirleri
21 Ağustos 2017, Pazartesi - 13:02Kepez Belediyesi, LÖSEV iş birliği ile özel bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Hastalık sürecinde en önemli etkenin mutluluk olduğu çocuklar, Kepezliyim Şehrimi Geziyorum projesi kapsamında Kepez’in tesislerinde mutlu ve eğlenceli bir günü geride bıraktı. Tedavileri boyuca bu tür etkinliklerde uzak kalan çocuklar, sosyalleşerek güzel bir günü paylaştı.
Ekonomik zorluklar içerisinde LÖSEV tarafından desteklenerek uzun bir tedavi sürecinden geçen iyileşmiş ve tedavisi devam eden çocuklar, LÖSEV Yaz Okulu Etkinlikleri kapsamında dolu dolu bir gün geçirdi. Kepez Belediyesi’nin desteği ile Antalya Hayvanat Bahçesi’ni gezen çocuklar, çeşitli hayvanları tanıma fırsatı buldu. Programın devamında Antalya Kepez Macera Ormanı’nda mini clupten survivora, paintballa kadar birbirinden özel etkinlikleri ilk kez deneyimleyerek keyifli anlar yaşadı. İlk kez ata bine çocuklar bu deneyimi de Kepez Belediyesi’nin tesislerinde yaşadı.
Öğle yemeği yiyerek güne oyun parkurlarında devam eden çocuklar, Kepez Belediyesi öncülüğünde unutulmaz bir gün geçirdi. Hem parkur oyunlarını tanıma, hem de oyunlar oynama fırsatı yakalayan çocuklar, son olarak yine belediyenin bölgeye kazandırdığı sinema salonlarında film izleyerek gezilerini sonlandırdı. Kepez Belediyesi ve LÖSEV iş birliği ile gerçekleşen uygulamada tedavinin sonuna gelmiş ve süreci devam eden çok sayıda çocuk sosyalleşerek moral depoladı. Bir sosyal sorumluluk örneği olan proje, tedavisi devam eden çocuklara neşeli bir gün yaşatarak katkı sağladı.