Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Duraliler’e çok amaçlı çevre düzenlemesi
11 Ağustos 2017, Cuma - 17:10Antalya’nı en fazla yeşil alanına sahip olan merkez ilçesi Kepez’de yer alan Duraliler Mahallesi’nden akan Kocain Boğazı Deresi çevresi yeni peyzaj düzenlemeleri ile çok amaçlı bir alan olarak ilçeye kazandırılıyor.
Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki alana yeni kaldırım ve çevre düzenlemesi uygulanıyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda yeniden düzenlenen yol kenarına spor amaçlı üniteler ve yürüyüş yolu da ekleniyor. Duraliler Mahallesi Yol-Kent Sitesi 4583 Sokak üzerinde yer alan 6990 metrekare yola, sabah sporu yapılabilecek bir koşu ve yürüyüş yolunun yanı sıra, vatandaşların spor amaçlı kullanabileceği jimnastik üniteleri, pergoleler, masa ve banklar ile çocuk oyun alanları yerleştiriliyor.
İlçenin dört bir yanını semt parklarıyla donatarak vatandaşlara şehrin içinde yeni yaşam alanları kazandıran Kepez Belediyesi, bu kez bir yol kenarı çalışmasına yeni alternatifler ekliyor. İlçenin yaşam alanlarına bir yenisini ekleyecek uygulama için çalışmalar ara vermeden devam ediyor. Vatandaşların daha modern ve değer kazanan mahallelerde yaşamasını amaçlayan Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi’nde çok amaçlı bir yaşam alanını daha ilçeye kazandırıyor.