Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Kepez’de hayvanlar susuz kalmıyor
28 Temmuz 2017, Cuma - 11:55Kepez Belediyesi Veterinerlik Servisi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarının susuz kalmaması için ortak çalışma yürütüyor.
Son iki yılda Kepez’in dört bir yanındaki park ve yeşil alanlara 52 adet şamandıralı su kapları yerleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu yıl da 40 adet daha su kabının montajını yapma işlemlerini sürdürüyor. Her yeşil alanın büyüklüğüne göre, 2’şer ya da 3’er adet su kabı yerleştiriliyor.
Hayvanseverlerden tam not
Hayata geçirilen proje ile Kepez bölgesinde yaşayan sokak hayvanları için yapılan su istasyonları, hayvanseverler tarafından çok beğenildi. Hava sıcaklığının yükseldiği yaz aylarında suyun sokak hayvanları açısından daha da önem kazandığını hatırlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Tüm canlıların yaşam kaynağı olan su çok önemli. Hayvanlar için yapılan istasyonlarla, insanlık vazifesini yerine getirmeye çalıştık.” dedi.