Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Kepez atlı biniciliği halkla buluşturdu
7 Nisan 2017, Cuma - 12:28Kepez Belediyesi, Antalyalıların, at sevgisi ve tutkusunu çam ormanları içerisinde oluşturduğu kent parklarında karşılıyor. Antalya’da bir ilk olan Macera Ormanı’nda ve Türkiye’nin en uzun raylı dağ kızağının bulunduğu Park Orman’da atlı binicilik tesisi kuruldu.
Macera Ormanı’nda 2 bin m2 manej alanı bulunan tesiste, 13 at bulunuyor. Park Orman’da 4 bin 500 m2 oluşan atlı binicilik tesisi de 1000 m2 eğitim alanı ve 10 at ile hizmet veriyor. Ziyaretçilere, çam ormanları içerisindeki parkurlarda atla gezinti yapabilme imkanı da sunuluyor.
Halkın hizmetinde iki atlı binicilik kulübü
“Geçmişte, Kepez’de atlı binicilik kulüp olacak deselerdi kimse inanmazdı.” diyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şu açıklamayı yaptı: “Kepez’e iki tane atlı kulüp getirdik. Kepez’de atlı kulüp olacak, Kepez’de insanlar ata binecek deseler kimse inanmazdı. Çünkü Kepez’de halkın kullanacağı bir atlı binicilik tesisi kulübü yoktu. Ata binme, atla spor yapabilme çok pahalı bir zevk. Atlı binicilik, Döşemealtı’nda, Çakırlar bölgelerinde lüks at çiftliklerinde sadece belli bir gelir seviyesine sahip insanların yaptığı bir spordu. Bugün, Kepez’de biri Macera Ormanı’nda diğeri ise Park Orman’da olmak üzere bütün Antalya’ya hizmet veren ve halkın istifade edebileceği 2 tane atlı binicilik kulübü var.”