Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Şehircilik fuarında hedef yüzde 50
27 Mart 2017, Pazartesi - 12:53Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) düzenlediği Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın (Antalya City Expo) son gününde de stantları gezen AKBB ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, gelecek yılki hedeflerinin bu organizasyonu yüzde 50 daha büyütmek olduğunu söyledi.
Belediye başkanları, başkan yardımcıları, belediye genel sekreterleri, meclis üyeleri ile şehircilik teknolojileri üreten ve ithal eden firmaları bir araya getiren fuar, katılımcılardan tam not alarak sona erdi.
Stantları gezerek memnuniyeti ölçtü
Belediyesinin meclis üyeleri ile birlikte fuarı gezen Başkan Tütüncü, Kepez’in ihtiyaçlarına cevap verecek yeni hizmet ürünlerini inceledi, diğer belediye yönetimleriyle bir araya gelerek şehir yönetimi konusundaki tecrübeleri paylaştı. Kepez’deki büyük kent parklarında engelli ziyaretçilerin ulaşımında kullanılabilecek elektrikli araçları bizzat test eden Tütüncü, fuar ekipleriyle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Belediyeler birbiriyle yarışıyor
Başarılı bir fuar dönemini tamamladıklarını belirten Tütüncü, şehir ve şehircilikle ilgili paydaşların özlemle bekledikleri bu organizasyonu, 4 güne yayıldığını hatırlattı. Fuarın belediyelerin kendi eserlerini, projelerini sergilemek için adeta birbiriyle yarıştıkları bir platform halini aldığını belirten Tütüncü, “Türkiye ölçeğinde Antalya’yı yerel yönetimler konusunda farklı bir kent haline getirmek ve şehirciliği Antalya’nın cazibesiyle buluşturmak temel amacımız.” dedi.
Hedef yüzde 50 büyüme
Her yıl bir öncekine göre daha başarılı bir fuar yaptıklarını anlatan Tütüncü, önümüzdeki yıllarda daha fazla katılımcı beklediklerini söyledi. Bu yıl geçen yıla göre katılımcı yönünden yüzde 50 büyüme sağlandığını belirten Tütüncü, gelecek yıl da yine yüzde 50 büyümeyi hedefleyeceklerini vurguladı.